Bowling - Družba Vodňany

Odkaz na stránky bowlingu (bowlingvodnany.cz)

Jiří Novák: tel. 728 412 012
Gabriela Vacikarová: tel. 774 645 454
e-mail: vacikarka@seznam.cz

V našem bowlingovém centru si můžete zahrát na 4 drahách. Obsluha Vás seznámí s pravidly hry a po celou dobu se bude starat o Vaše občerstvení. Nejen nápoje všeho druhu, ale i naše pizza Vám jistě zpříjemní Váš sportovní zážitek.

Nabízíme zdarma možnost zapůjčení bowlingové obuvi.

Rezervace bowlingu prozatím pouze telefonicky!
Gabriela Vacikarová: tel. 774 645 454
e-mail: vacikarka@seznam.cz

APLIKACE PRO VÁŠ MOBILNÍ TELEFON!


Stručná pravidla bowlingu

Bowling je sport, kdy se hráč snaží hozenou bowlingovou koulí srazit co nejvyšší počet z deseti kuželek umístěných na konci dráhy.

Bowlingová dráha má obdélníkový tvar o rozměrech 18,29 délky (od čáry přešlapu do středu první kuželky) a 1,05 šířky. Na konci dráhy stojí deset kuželek uspořádaných do trojúhelníku s jedním vrcholem k hráči. Povrch dráhy je vyroben z lakovaného dřeva a je ošetřen olejem. Bowlingová kuželka je vysoká 38 cm a její váha je kolem 1,5 kg. Na sražení kuželek se používá plastová koule ( hmotnost je udávána v librách). Existují koule o různě velikosti a hmotnosti v rozmezí 6 až 16 liber. Obvod bowlingové koule nesmí být větší než 68,6 cm a její hmotnost 7,25 kg. Koule má pro snadnější uchopení tři otvory na prsty.

Hraje se na deset kol (frame). V každém kole (s výjimkou posledního) se snaží hráč dvěma hody srazit deset kuželek na konci dráhy. Pokud se mu toto podaří na první pokus (strike) druhý hod již nehází a ve hře pokračuje další hráč. V desátém kole při sražení všech kuželek druhým hodem (spare), hází hráč ještě jednou a pokud kuželky srazí prvním hodem, má ještě další dva hody.

Každá sražená kuželka přináší hráči jeden bod. Když hráč hodí strike připočítávají se mu k hodu body z následujících dvou hodů dalšího framu , v případě sparu se připočítávají body z prvního hodu následujícího framu. V jedné hře lze tedy maximálně dosáhnout 300 bodů (12 po sobě jdoucích striků).

Bowling je stará hra, neboť bowligové koule a kuželky byly nalezeny již v hrobě egyptského panovníka z roku 5200 před Kristem.

Fotografie našich bowlingových drah najdete ve fotogalerii